15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı yüce Türk milletinin büyük fedakarlık ve kahramanlık neticesinde yazmış olduğu destan kaymakamlığımız ve belediye başkanlığımız tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü konulu etkinliklerle kutlandı.

 

     Etkinliklere Gelendost Kaymakam Vekili Fatih ÇEVİK, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN, daire amirleri ve memurlar ile vatandaşlar katıldı.

 

        Etkinlikler saat 11.00’da şehitliğin ziyareti ve dualarla başladı. Öğle namazına müteakip Mevlid-i Şerif okunması ile devam etti.

 

      Şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen akşam yemeğinin ardından Milli Birlik Yürüyüşü ilçemiz 17 Eylül Meydanından dört yol mevkiine doğru yapıldı. Programın devamında spor müsabakalarında derece yapan öğrencilere ödüllerini Gelendost Kaymakam Vekili Fatih ÇEVİK, Gelendost Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN ve İlçe Jandarma Komutanı Nurdal DURMUŞ verdi. Program 15 Temmuz konulu belgesel ve sinevizyon gösterimi ile devam eden program 00:13’te tüm yurtta okunan sela ve ilçe müftümüzün duası ile son buldu.