İstiklal Marşı'mızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Günü Etkinlikleri kapsamında İlçemiz Belediye Düğün Salonunda program düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamımız Fatih ÇEVİK, Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN, İlçe Jandarma Komutanı Mikail Tufan ÖZTÜRK, İlçe Emniyet Amiri Soner TOPAL, Daire Amirleri, Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.
        Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bağıllı Şehit Feyyaz Korkmaz Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mahmut Sami KERVANCIOĞLU yaptı. Ardından İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında ortaöğretim okulları arasında birinci olan öğrenci İstiklal Marşı'mızı okudu. Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ile ilgili bir kısa film sunuldu. Bağıllı Şehit Feyyaz Korkmaz İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri şiirler okudu. İstiklal Marşı Oratoryosu ile Bağıllı Şehit Feyyaz Korkmaz Ortaokulu okul korosunun hazırlamış olduğu müzik dinletisi sunuldu.
        İlçemiz Temel Eğitim Okulları ve Ortaöğretim Öğrencileri arasında düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.