Milletimizin tarihine, altın harflerle geçen ve Yüce Türk Milleti’nin azim ve kararlılığının tüm Dünya Uluslarına ilan edildiği bu anlamlı zaferin 95’inci yıldönümünde, milletimizin göğsünde iman, yüreğinde bağımsızlık ve özgürlük sevdası olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
 
        Ya şehit olurum, ya gazi şuuruyla hareket eden ve Tek vatan, tek millet, tek devlet ve tek bayrak ilkeleri etrafında kenetlenen aziz milletimizin, tarih sahnesindeki onurlu yürüyüşü ilelebet sürecektir.
 
        Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlarım. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; vatanımız uğruna canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
 
 
                                                
                                                                                                                                                                                                                                                                               İbrahim ŞENKON                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Kaymakam V.