İnsanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam’ın, evrensel ve çağlar üstü mesajını bizlere ulaştıran, insanlığa lütuf, rahmet ve güzel ahlak timsali olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (s.a.v) dünyaya teşriflerinin kutlandığı “Kutlu Doğum Haftası”nı idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

        O insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, Allah’ın son elçisi, hakikatin sadık emanetçisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği Muhammed-ül Emin’di; Allah’ın insanlar arasından seçtiği bir doğruluk timsaliydi. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, dünyanın birçok yerinde savaş ve acılar yaşanmakta iken Peygamber Efendimizin insanlığa getirdiği mesajın bu süreçte çok daha anlam kazandığını ve onun tüm insanlığı kucaklayan sevgisine daha fazla ihtiyaç duyulduğunu görmekteyiz.

        Peygamber Efendimizin doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu ve müstesna günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, yoksunluklarımızın bereketlenmesini, sevgi, barış ve merhametin benimsenmesi ve daha çok yaygınlaşmasını temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, âlemlere rahmet olarak gönderilen ve bütün güzellikleri bünyesinde taşıyan Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin ulvi mesajının iyi anlaşılması dileğiyle tüm İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını en kalbi duygularımla kutlarım.

 

                                                                                                                                                                                      İbrahim ŞENKON                                                                                                                                                                                                                    Kaymakam V.