Sayın Valimiz Şehmus GÜNAYDIN, 18 Mayıs Perşembe günü Gelendost ve Köylerinde ziyarette bulundu. Programa, Sayın Valimiz Gelendost Kaymakamlığını ziyaret ederek başladı. Ardından İlçe Emniyet Amirliği ,Gelendost Belediyesi ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek görevlilerden bilgi aldı.
 
        Gelendost toplantı salonunda muhtarlar toplantısı da gerçekleştirildi ve  23 muhtarın katıldığı toplantıda muhtarlar Vali Günaydın’a talep ve önerilerini ilettiler. Vali Günaydın iletilen taleplerin çözümü konusunda beraberindeki yetkililere talimat verdi.
 
        Muhtarlar toplantısının ardından Vali Günaydın, İlçe Kaymakam Vekili İbrahim ŞENKON, İl Genel Meclisi Başkanı Ali BOLAT, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa ÖZDURHAN, İl Özel İdaresi yetkilileri ve ilgili daire müdürleriyle birlikte Afşar, Yenice ve Akdağ köylerini ziyaret etti. Ziyarette bulunduğu köylerde Vatandaşlarla bir araya gelen Sayın Vali Günaydın, vatandaşların talep önerilerini dinleyerek iletilen konularla ilgili çalışma yapılması için gerekli talimatları verdi.