18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin  dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
   Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve  Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Gelendost Şehitliğine gidilmesiyle devam etti. 
    Gelendost Yaka İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programda; oratoryo, türküler ve slayt gösterilerinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili öğrenciler tarafından şiirler okundu. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve öğrenciler tarafından da Kaymakamımız Fatih ÇEVİK'e Türk Bayrağı takdim edildi.
      Kaymakamlığımızca Şehit Ailelerine öğle yemeği ikram edildi.
    Kaymakamımız Fatih ÇEVİK, Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN, İlçe Emniyet Amiri Soner TOPAL, İlçe Jandarma Komutanı Mikail Tufan ÖZTÜRK, Şehit Atilla ŞENER'in Ailesi ve Öğrenciler tarafıdan Şehit Atilla Şener İlkokulu ve Şehit Atilla Şener Ortaokulunun açılışı gerçekleştirildi.
    Okul açılışı ardından İlçemiz Yenice Köyü İlkokulu tarafından hazırlanan törene geçildi. Törende Kur'an tilavetinin ardından öğrenciler tarafından hazırlanan  oratoryo, türküler ve slayt gösterileri yapıldı.