Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğünün bu yıl "Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü" ana teması ile belirlediği 55. kütüphane haftası programı İlçemiz H.Avnipaşa Halk Kütüphanesinde yapıldı. Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kütüphaneci Hakan ÖZTÜRK yaptı. Şehit Erhan Çakmak Ortaokulu öğrencilerinden  Elife Segah AVANOĞLU kütüphane adlı şiirini okudu. Şiir okunmasının ardından 1001 icat ve sırlar kütüphanesi adlı kısa film izlendi. Anadolu Lisesi öğrencilerinden Muhammet Yasın KURUDİLEK kütüphane adlı şiiri okudu.
      Programın devamında çocuk yaş grubunda 2018 yılı içerisinde toplamda 148 adet kitap okuyarak 1. olan Şehit Erhan Çakmak İlkokulu öğrencisi Süleyman OLCAY'a ödülünü İlçemiz Kaymakamı Fatih ÇEVİK verdi. Aynı yaş grubunda 117 adet kitap okuyarak 2. olan Şehit Erhan Çakmak İlkokulu öğrencilerinden Hatice ÇÖKEN'e ödülünü Gelendost Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN verdi. Aynı yaş grubunda 110 kitap okuyarak 3. olan  Şehit Erhan Çakmak İlkokulu öğrencilerinden Elife Segah AVANOĞLU'ya ödülünü İlçe Jandarma Komutanı Mikail Tufan ÖZTÜRK verdi. Yetişkin yaş grubunda süreli yayınlar bölümünden en çok ödünç kitap alan Yasin AKDUMAN'a teşekkür belgesini İlçe Emniyet Amiri Soner TOPAL verdi. Yetişkin yaş grubunda süreli yayınlar bölümünden en çok ödünç kitap alan Serdar ALTINEL'e teşekkür belgesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat DURGUT verdi. Mansiyon ödülünü almaya hak kazanan Muhammet Yasin KURUDİLEK'e ödülünü Kütüphane Memuru Veli SOYARSLAN verdi.
 
     Ödül töreninin ardından Fatma DOĞAN kendi şiirini okudu ve Kaymakamımız Fatih ÇEVİK, Belediye Başkanı Mehmet SEZGİN, İlçe Jandarma Komutanı Mikail Tufan ÖZTÜRK, İlçe Emniyet Amiri Soner TOPAL ve programa katılan davetliler kitap sergisini gezdi.